Dolar : Alış : 3.5162 / Satış : 3.5225
Euro : Alış : 4.1818 / Satış : 4.1893
bozcaada
HAVA DURUMU
hava durumu

Bozcaada29°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 312 İçerik Bulunuyor.

Güncel Haberler
Booking.com bozcaada

18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümü

17 Mart 2015
Ana Sayfa » Dünya - Türkiye Gundemi » 18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümü
18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümü

Şehitler Haftasında, Tüm Şehitlerimizi, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer Çelik, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bakan Sayın Ömer Çelik’in mesajı şöyledir:

“Bu topraklar her zaman hakikatli ve yiğit insanlar yetiştirmiştir. Öyle ki; ecdadımızdan bizlere bu topraklarda, hürriyetin ve adaletin anlamını ve değerini bilen nesiller hüküm sürmüştür.

Üzerinde yaşadığımız bu kutsal toprak, tarih boyunca verilen sayısız şehit ile vatanlaşmış ve anlam kazanmıştır.

Çanakkale bağrında yalnızca binlerce kefensiz şehidimizi değil, koyun koyuna yatan pek çok ülke evladını da şefkatle taşımaktadır. Aziz milletimiz bu savaştan dünyaya barış mesajı çıkarma büyüklüğünü göstermiştir.

Savaşların 100’üncü yıl dönümünde, Çanakkale Şehitleri Anıtı’nın, savaşı değil, barışı simgelemek için göğe uzandığını vurgulamak ve canlarını feda edenleri saygıyla anmak için geniş çaplı bir etkinlikle sesimizi dünyaya duyuracağız.

Ve bütün dünyaya şu mesajı vereceğiz: Geçmişte savaşmış olmak ya da geçmişe dair acı hatıralara sahip olmak bugün düşmanlık üretmek anlamına gelmiyor. Halklarımız göstermiştir ki; geçmişin acı hatırlarını bugün için anlamlı dostluklara ve yeni işbirliklerine dönüştürebiliriz. Çanakkale bunun sembolü olmuştur.

Dünyaya verilecek bu barış mesajının, çatışmaların ve savaşların yaşandığı bir coğrafyanın tam ortasında istikrar adası olan Türkiye’den yükselmesi de ayrı bir anlam taşıyacaktır.

18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde Mustafa Kemal’e, bütün aziz şehitlerimize, Çanakkale kahramanları ile artık yaşamını yitiren gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, hepsini minnet ve şükranla anıyorum.”18mart2015

YORUMLAR

Tatil için Bozcaada Konaklama Yerleri