Dolar : Alış : 3.5162 / Satış : 3.5225
Euro : Alış : 4.1818 / Satış : 4.1893
bozcaada
HAVA DURUMU
hava durumu

Bozcaada24°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 312 İçerik Bulunuyor.

Güncel Haberler
Booking.com bozcaada

‘Akıllı gözlük’ ihlal tanımıyor – Bozcaada Türkiye Dünya Haber

26 Aralık 2015
Ana Sayfa » Dünya - Türkiye Gundemi » ‘Akıllı gözlük’ ihlal tanımıyor – Bozcaada Türkiye Dünya Haber
‘Akıllı gözlük’ ihlal tanımıyor – Bozcaada Türkiye Dünya Haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İSBAK mühendisleri tarafından geliştirilerek hayata geçirilen mobil EDS sistemi sayesinde kural ihlali yapan sürücülere göz açtırılmıyor. Görüntü işleme teknolojisi ve gelişmiş radarlar bulunan 11 EDS’li araç Sabah 07.00’den akşam 19’00’a kadar İstanbul cadde ve sokaklarında parklama, duraklama, emniyet şeridi ve hız ihlali yapan sürücüleri yerinde tespit ediyor.

Milliyet’ten Mert İnan’ın haberine göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’yle koordineli olarak çalışan sistem sayesinde 18 Kasım-21 Aralık arasında Mobil EDS tarafından toplam 17 bin 71 kural ihlali yerinde tespit edildi. Bu ihlallerin 6 bin 249’unu duraklama, 5 bin 998’ini refüj başı (ofset), 4 bin 824’ünü de park ihlalleri oluşturuyor.

4 kamera bulunuyor

Mobil EDS bulunan İBB’ye ait araçların üzerinde 4 kamera bulunuyor. Araçta bir sürücü ile sistem operatörü görev yapıyor. Çekilen görüntüler araç içindeki bilgisayara, ardından da İBB Trafik Müdürlüğü Kontrol Merkezi’ne iletiliyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ndeki ekipler ise ihlal tespit ettikleri görüntüleri belgeleyerek, ceza tutanağı hazırlayıp sürücülere gönderiyor. Mobil EDS araçlarının çevresel etkiler nedeniyle ulaşamadığı noktalarda ise ‘akıllı gözlük kamerası’ devreye giriyor. Trafik denetimine çıkan operatörler trafik ihlali yapan araçları gözlerine taktıkları “akıllı gözlük” teknolojisi ile kayda alarak merkeze iletiyor.

YORUMLAR

Tatil için Bozcaada Konaklama Yerleri