Dolar : Alış : 3.5162 / Satış : 3.5225
Euro : Alış : 4.1818 / Satış : 4.1893
bozcaada
HAVA DURUMU
hava durumu

Bozcaada24°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 312 İçerik Bulunuyor.

Güncel Haberler
Booking.com bozcaada

Bozcaada Ayazma dışındaki koylara tesis mi açılacak? Sayın CHP Milletvekili Serdar SOYDAN sordu

20 Aralık 2014
Ana Sayfa » Dünya - Türkiye Gundemi » Bozcaada Ayazma dışındaki koylara tesis mi açılacak? Sayın CHP Milletvekili Serdar SOYDAN sordu
Bozcaada Ayazma dışındaki koylara tesis mi açılacak? Sayın CHP Milletvekili Serdar SOYDAN sordu

ayazma tesis acilacak mi

CHP Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Mustafa Serdar SOYDAN, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris GÜLLÜCE tarafından cevaplandırılması istemiyle, Bozcaada sahillerinde tesisleşme ile ilgili aşağıdaki soru önergesi verdi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris Güllüce tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

M.Serdar Soydan

Çanakkale Milletvekili

Çevre Komisyonu Üyesi

Çanakkale İlimize bağlı Bozcaada İlçesi, Ege Denizi’nin kuzey-doğusunda Çanakkale Boğazı’nın 12 deniz mili güneyinde yer alan adamızdır.

Yerleşik nüfusu 2.643 olan Bozcaada, iç turizmin geliştiği yaz aylarında 10-12 bin kişilik bir nüfusa hizmet vermektedir.

65 familyaya ait 437 tür bitkinin olduğu Ada eşsiz sahillere sahiptir.

Ülkemizin stratejik öneme sahip iki adasından birisi olan Bozcaada’da; ekolojik dengeye zarar vermeden, ekonomik ve sosyal gelişmenin sağlanması hem adada yaşayanlar hem de tüm vatandaşlarımız için önem taşımaktadır.

Bu doğrultuda;

1-Bozcaada’da bulunan Ayazma, Sulubahçe, Habbele ve Beylik koyu gibi sahil, koy ve plajlarının işletme haklarının özel ve tüzel kişilere verilmesi planlanmış mıdır,

Bozcaada da bulunan herhangi bir koy, sahil veya plajın işletmesi özel ve tüzel kişilere verilmiş midir, verildi ise kime veya kimlere hangi şartlarda, kaç yıllığına, hangi bedelle verilmiştir?

2-Tarihi ve stratejik önemi olan Bozcaada’da sahillerin işletme hakkının özel şahıs ve şirketlere verilmesi sonucu doğabilecek çevre tahribatlarını nasıl önleyeceksiniz?

3-Bozcaada’da bulunan sahil, koy ve plajlarının işletme haklarının Bozcaada Belediyesine, Bozcaada Kaymakamlığına devredilmesi veya verilmesi konusunda çalışmanız var mıdır?”

Ayazma dışında sahillerin tesisleşmesi hangi şartlarda olacağı, Ekolojik denge ile ilgili araştırmanın ne zaman yapıldığı, bu tesislerin işletme hakkının nasıl verileceği, elde edilecek kaynağın hangi kurumlara aktarılacağı, otel ve benzeri yapılaşmaların olup olmayacağı soruları merak konusu.

CHP Milletvekili Mustafa Serdar SOYDAN’ın web sitesi http://www.serdarsoydan.net/

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Tatil için Bozcaada Konaklama Yerleri