...
bozcaada
HAVA DURUMU
hava durumu

Bozcaada

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 166 İçerik Bulunuyor.

Güncel Haberler
Booking.com bozcaada

Gidiş – Dönüş bilet sistemi değişiyor, Gestaş Bozcaada iskelesine gişe kuruyor. – Bozcaada Yaşam Kültür Aktivite Haber

06 Şubat 2016
Ana Sayfa » Genel » Gidiş – Dönüş bilet sistemi değişiyor, Gestaş Bozcaada iskelesine gişe kuruyor. – Bozcaada Yaşam Kültür Aktivite Haber
Gidiş – Dönüş bilet sistemi değişiyor, Gestaş Bozcaada iskelesine gişe kuruyor. – Bozcaada Yaşam Kültür Aktivite Haber

6 Şubat 2016 tarihinde Gestaş’ın yaptığı duyuru ile Bozcaada iskelesine de bilet gişesi kuruluyor. Şuan ki uygulamada Geyikli iskelesinden biletler gidiş – dönüş alınıyordu.

Gestaş’ın duyurusu;

” UDHB (Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığı) tarafından yayınlanan düzenli hat izinleri ve Kıyı Tesisleri İşletme izinleri kapsamında gemiye binen araç ve yolcunun, elektronik ortamda anlık veri girilmesi zorunludur. Ayrıca bu bilgileri, gemi iskeleden ayrıldıktan hemen sonra online olarak Ulaştırma Bakanlığı’nın ilgili kurumlara gönderme mecburiyeti bulunmaktadır. Bozcaada’dan kalkan feribot içindeki yolcu ve araç sayılarının sağlıklı ve doğru şekilde girilemediği şirketimizce tespit edilmiş ayrıca UDHB uzmanları tarafından bu konuda şirketimize uyarı yapılması nedeni ile, bu eksiklerin giderilmesi için Bozcaada’dan bilet kesilmesi ve bununla ilgili tesisin yapılması yönetim kurulumuzca karar verilmiştir.

Adada yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için Bozcaada’dan bilet kesilmesine başlamadan 1 gün önce Bozcaada Kaymakamlığı ve Belediye’nin desteği ile adada bulunan bütün araçlara Bozcaada’dan Geyikli’ye geçişlerinde ücret ödemeden tek geçişlik kartlar dağıtılacaktır. Bu kart ile araç sahibi istediği tarih ve saat diliminde geçiş yapabileceklerdir.

2015 yılı yaz sezonunda uygulanan rezervasyon sisteminin Bozcaada’da bulunan tüm kurumlar ile ortak çalışma ile sorunsuz bir sezon geçirilmesi sonucunda yönetim kurulumuzun aldığı karar ile 2016 yaz sezonunda da rezervasyon / online bilet satış sistemine Geyikli, Kabatape ve Gökçeada’yı kapsayacak şekilde yapılması için çalışmalar devam etmektedir. Uygulama ile ilgili çalışmalar tamamlandıktan sonra kamuoyuna tekrar ayrıntılar paylaşılacaktır. “

YORUMLAR

Tatil için Bozcaada Konaklama Yerleri