Dolar : Alış : 3.5162 / Satış : 3.5225
Euro : Alış : 4.1818 / Satış : 4.1893
bozcaada
HAVA DURUMU
hava durumu

Bozcaada24°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 312 İçerik Bulunuyor.

Güncel Haberler
Booking.com bozcaada

Microsoft 2 milyonu aşkın şarj kablosunu geri çağırıyor – Bozcaada Yaşam, Haber, Haberler

05 Şubat 2016
Ana Sayfa » Ekonomi » Microsoft 2 milyonu aşkın şarj kablosunu geri çağırıyor – Bozcaada Yaşam, Haber, Haberler
Microsoft 2 milyonu aşkın şarj kablosunu geri çağırıyor – Bozcaada Yaşam, Haber, Haberler

Piyasaya sürülen tüm elektronik cihazlar, üretim aşamasının tamamlanmasından sonra detaylı şekilde kontrol ediliyorlar.

Bu kontrolü tam olarak gerçekleştirmeyen bazı firmalar, cihazlarını satışa sunduktan sonra kullanıcıların hayatlarını tehlikeye sokabilecek durumlarla karşılaşabiliyorlar.

Bu durumlardan birisini yaşayan firmaların arasına, güvenlik konusunda taviz verdiğini göremeye alışık olmadığımız Microsoft da katıldı.

Microsoft, ürettiği Surface Pro, Surface Pro 2 ve Surface Pro 3 tabletlerin şarj kablolarında büyük bir sorun olabileceğini belirtti. Yapılan açıklamaya göre şarj kablolarının adaptör ile bağlantısını sağlayan bölümde bir koruma parçası eksik.

Soldaki kablo sağdakiyle değiştirecek

Bu eksiklik nedeniyle şarj kabloları büküldüğü zaman açılmalar oluyor ve buna bağlı olarak yangın çıkabiliyor. Microsoft’un belirttiğine göre Surface Pro, Surface Pro 2 ve Surface Pro 3 kullanıcılarından 56 yangın vakası şikayeti geldi. Şikayetlerin araştırılmasının ardından bu sorunun kaynağı bulundu.

Bu nedenle yaklaşık 2 milyon 250 bin adet satılmış olan Surface Pro, Surface Pro 2 ve Surface Pro 3’ün şarj kablolarını geri çağırmaya hazırlanan Microsoft, bu kabloları yenileri ile değiştirecek.

Webtekno’nun haberine göre yeni şarj kablolarının eskisinden tek farkı, koruma amacıyla yerleştirilmiş olan parça. Böylesine küçük bir parçanın değişiminin çok pahalıya mal olacağını düşünmüyorum.

YORUMLAR

İlgili Terimler : , ,
Tatil için Bozcaada Konaklama Yerleri