Dolar : Alış : 3.4862 / Satış : 3.4925
Euro : Alış : 4.1763 / Satış : 4.1838
bozcaada
HAVA DURUMU
hava durumu

Bozcaada28°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 312 İçerik Bulunuyor.

Güncel Haberler
Booking.com bozcaada

Volkswagen’den çok tartışılacak karar – Bozcaada Yaşam, Haber, Haberler

26 Ocak 2016
Ana Sayfa » Ekonomi » Volkswagen’den çok tartışılacak karar – Bozcaada Yaşam, Haber, Haberler
Volkswagen’den çok tartışılacak karar – Bozcaada Yaşam, Haber, Haberler

Volkswagen egzoz gazı skandalı nedeniyle Avrupalı müşterilerine Amerikan müşterilerine olduğu gibi tazminat ödemeye gerek olmadığına karar verdi.

İsveç enformasyon şefi Marcus Thomasfolk  iki ayrı pazar arasında farkın olmasını mantıklı olarak değerlendirdi.

VW şirketi, bu kararı Amerika’da yetkili kurumlarla görüşmelerinin uzun zaman alacağını, bu uygulamanın Amerikan müşterilerinin mağduriyete uğramasını önlemeye yönelik olduğuna dayandırıyor.

AB Komisyonu Başkanı Elzbieta Bienkowska geçtiğimiz hafta Volkswagen Başkanı Matthias Müller’e gönderdiği mektupta Amerika’daki müşterilere tanınan hakların Avrupalı müşterilere de tanınmasını talep etmişti.

Dün Bienkovska ve Müller arasında Brüksel’de yapılan toplantının ardından Volkswagen Başkanı şirketin Avrupa’da müşterilere satılan otomobillerin bakım ve tamiratları üzerine yoğunlaştığını, Avrupa ve Amerika’daki durumun doğrudan karşılaştırılamayacağını söyledi.
AB Komisyonundan yapılan yazılı açıklamada da Komisyon Başkanı Elzbieta Bienkowska’nın Volkswagen şefine Avrupa’daki müşterlerin de Amerika’daki müşterilere sağlanan olanaklardan yararlanması gerektiği görüşünü tekrarladığı, Matthias Müller’in konu ile ilgili tekrardan AB Komisyonu’na geri dönme sözü verdiği belirtildi.

YORUMLAR

İlgili Terimler : , , , ,
Tatil için Bozcaada Konaklama Yerleri